Ak by sme chceli byť veľmi odborní, tak dýchanie stavby=difúzia vodnej pary konštrukciami stavby. Po kúpeli, či sprche sa v kúpeľni kumuluje vodná para, tú sa snažíme dostať von a vyvetrať, to je úplne v poriadku, no stavba ako taká, vodnú paru potrebuje. Správnym zateplením domu zabezpečíte jej prechod stenami, a tak prirodzene vyregulujete vlhkosť vzduchu v interiéri. Váš dom tak bude zdravý, naozaj doslova zdravý.


Odporúčané pre Vás

Listing image

Novostavba 4i RD - Ružinov Domové role

Location icon Bratislava-Ružinov

Poverením majiteľa ponúka realitná kancelária GOLD SK s.r.o. na predaj novostavbu 4i rodinného domu typu bungalov na pozemku o výmere 888m2 na pozemku je postavený aj murovaný záhradný domček bez súpisného čísla, ktorý má výmeru 42m2. Dom sa nachádza vo vyhľadávanej časti Bratislavy – Ružinov Domové Role. Rodinný dom je postavený ako montovaný rodinný dom s oceľovou konštrukciou – systém LINDAB ide o nízko energetickú stavbu tybu B. Dom je rozdelený na dennú a nočnú časť, má 3 samostatné spálne v izbách sú umiestnené stavané skrine typu ROLLDOR a v dennej časti domu sa nachádza honosná obývacia časť domu prepojenú s kuchynskou časť a jedálenskou časťou z ktorej je vstup na priestrannú terasu s výhľadom do krásnej záhrady. Terasa je zastrešená a má elektrickú markízou na diaľkové ovládanie a led osvetlením. Dom má vstupnú chodbu s Rolldorom a samostatnou toaletou aj s umývadlom. Technická miestnosť ju v uzatvorenom priestore. Kúrenie je elektrické podlahové, klimatizačná jednotka v obývačke, krb, alarm, kamerový systém a solárne kolektory, ktoré slúžia na ohrev vody a kúrenie. Dom je napojený na elektrinu, vlastnú vodu a vlastnú studňu, žumpa, ktorá má 13m3. Voda je napojená na centrálny zmekčovač vody. Pri dome je vytvorený prístrešok na dve autá. Do centra mesta je možné sa dostať cez Popradskú ul., Mierovú ulicu a Slovnaftskú ul. Rodinný dom je vhodný aj na podnikateľské účely. Cena nehnuteľnosti vo výške 385 000,- eur. Poskytujeme sprostredkovanie najvýhodnejšieho úveru našim úverovým špecialistom. V prípade záujmu volajte 0911/811 260, 0910/933 483 alebo pošlite e-mail na: rkgoldsk@gmail.com

385 000 €

Novostavba pod dohľadom

V tomto prípade je to o niečo jednoduchšie. Samozrejme závisí, kedy ste sa k stavbe dostali. Či to bolo pred osadením okien a zateplením stavby. Práve tieto dva momenty sú veľmi dôležité. Nové okná väčšinou tesnia takmer dokonale. Výmena vzduchu je 10–krát nižšia, ako so starými oknami v starších domoch. V tomto prípade stačí len častejšie vetrať. 

Ďalšou dôležitou vecou pri zabezpečení regulácie vzduchu, je vhodná voľba stavebného materiálu spoločne so zatepľovacím materiálom. V prípade materiálov pre obvodové steny preniká vlhkosť ťažšie cez železobetón (panelová technológia) ako tehlové murivo, či murivo z pórobetónu. Dom odvedie cez steny 3% vlhkosti. Pri zatepľovaní treba dodržiavať pravidlá zatepľovania. Fušerina sa naozaj nevypláca. Odborník vie, ako dom zatepliť a vytvorí zrážacie body, cez ktoré si dom odvedie vlhkosť. 

pixabay.com

Pozor na staršie domy!

Staršie stavby majú výhodu v tom, že majú staršie okná, ktoré až tak netesnia, tým pádom vzduch cirkuluje. Štatisticky je ale vlhnutie múrov častejším problémom starších domov.


Odporúčané pre Vás

Listing image

Starší rodinný dom s veľkým pozemkom

Location icon Ňárad

Poverením majiteľa ponúka realitná kancelária GOLD SK na predaj 5 izbový rodinný dom. Rodinný dom sa nachádza v obci Ňárad 7 km od malebného mestečka Gabčíkovo. Rodinný dom je v slušnom udržiavanom stave. Dom je vhodný ihneď k obývaniu prípadne na rekreáciu. Pozemok o výmere 805 m2 vrátane zastavanej časti domu. Dom má 5 izieb, kuchyňu, WC, kúpeľňa, technická miestnosť vrátane práčovne. Dom je napojený na IS: elektrina, plyn, vlastná voda, žumpa prípadne je možné sa napojiť na mestskú vodu. Na pozemku sa nachádza prístavba vhodná na maštale. Cena nehnuteľnosti vo výške 57 900,- eur príp. možná zľava. Poskytujeme sprostredkovanie najvýhodnejšieho úveru našim úverovým špecialistom. V prípade záujmu volajte 0911/811 260, 0910/933 483 alebo pošlite e-mail na: rkgoldsk@gmail.com

57 900 €

Príčina tkvie už v základe, a to napr. neexistujúcou izoláciou základov.

Niekedy sú problémom vlhnutia v starších domoch aj tzv. tepelné mosty. Sú to miesta, ktoré majú rôznu teplotu − napríklad okolo okien, či v rohoch. Je to preto, že domy si majitelia vždy postupne rekonštruujú, a tak sa stretávajú vedľa seba rôzne materiály. Na toto si treba dať veľký pozor!


Odporúčané pre Vás

Listing image

4i rodinného domu typu bungalov -Domové

Location icon Bratislava-Ružinov

Poverením majiteľa ponúka realitná kancelária GOLD SK s.r.o. na predaj novostavbu 4i rodinného domu typu bungalov na pozemku o výmere 888m2 na ktorom je postavený aj starší domček o výmere 42m2 vo vyhľadávanej časti Bratislavy – Ružinov Domové Role. Rodinný dom je postavený ako montovaný rodinný dom s oceľovou konštrukciou – systém LINDAB ide o nízko energetickú stavbu tybu B. Dom je rozdelený na dennú a nočnú časť, má 3 spálne a honosnú obývacia časť domu prepojenú s kuchynskou časť a jedálenskou časťou. Z obývacej časti domu je vstup na veľkú terasu, ktorá je zastrešená a má markízou na diaľkové ovládanie a led osvetlením. Ďalej v dome je vstupná chodba a technická miestnosť. Kúrenie je elektrické podlahové, klimatizačná jednotka v obývačke, krb, alarm, kamerový systém a solárne kolektory, ktoré slúžia na ohrev vody a kúrenie. Dom je napojený na elektrinu, vlastnú vodu a vlastnú studňu, žumpa, ktorá má 13m3. Voda je napojená na centrálny zmekčovač vody. Pri dome je vytvorený prístrešok na autá. Cena nehnuteľnosti vo výške 385 000,- eur. Poskytujeme sprostredkovanie najvýhodnejšieho úveru našim úverovým špecialistom. V prípade záujmu volajte 0911/811 260, 0910/933 483 alebo pošlite e-mail na: rkgoldsk@gmail.com

385 000 €

Zdroj: zdravebyvanie.sme.skuzitocna.pravda.sk


Súvisiace inzeráty

Domy