Pokiaľ je to nejaká materiálna vec, to sa ešte prežiť dá. Vo väčšine prípadov sa dá vrátiť, alebo vymeniť. Ale čo ak ste si vy, alebo deti našli pod stromčekom zvieratko? To je už vážnejší problém.

Dieťa sa zo zvieratka samozrejme teší, no neuvedomuje si, že taký psík len z radosti nežije, preto ťarcha padá na plecia rodičov. A prichádza problém. Rodič nemá čas a dieťa ešte nevie, tak sa zvieratko stáva neželaným darom. Ale čo s ním? 

Nikdy nevyhadzujte! Myslite na to, že je to živý tvor, ktorý cíti, preto, ak ste si naozaj uvedomili, že sa o zvieratko nebudete môcť starať, hľadajte možnosti. Spýtajte sa známych, susedov, priateľov. 

Sociálne siete sú v tomto momente veľmi nápomocné. Zdieľajte a šírte informácie, nikdy neviete...

Inzertné portály sú tiež cesta. Síce to môže vyzerať hlúpo, ale vždy je to lepšie, ako vyhodiť psíka na kraj cesty a nechať ho napospas osudu. Je dobré, ak v inzeráte popíšete situáciu, ktorá vás donútila k predaju, alebo darovaniu. Vyhnete sa tak myšlienkam o tom, že si kupujúci budú o vás myslieť, že ste jeden z "množiteľov". 

Útulky sú preplnené... Toto je veta, ktorú počujete z každej strany, no žiaľ je to pravda. Ale ak by už nebolo inej cesty, snažte sa osloviť aj tie. Ak môžu, určite pomôžu. 


Súvisiace inzeráty

Domáce zvieratá