My nosíme na ochranu obuv, ale čo také psíky a mačky? Ich nohy sa dostávajú do priameho kontaktu s chemickým elixírom, ktorý je na zemi. 

Čo s tým? Nechať to tak, veď predsa zvieratá sa s tým vysporiadajú? Alebo dbať správne o pokožku labiek vašich miláčikov? Samozrejme je správna druhá možnosť, hlavne ak ide o interiérové zvieratká. 

Aj keď je tohtoročná zima zatiaľ milostivá, to neznamená, že tento problém nie je. Stačí jedno jediné solenie...

Neošetrené labky sa môžu vysušiť, popraskať, omrznúť, no hlavne chemicky spáliť. Našťastie, existuje niekoľko opatrení, ktoré pomôžu udržať labky vášho psa zdravé.

1. Strih

Strih je v zime veľmi dôležitý, a teraz nehovoríme o celkovom zostrihu psíka, ale o strihaní chĺpkov medzi jednotlivými vankúšikmi labky. Hlavne u dlhosrstých psíkov je to dôležité. 

2. Aplikácia balzamu

Tak ako zvlhčujete kožu na svojej zimnej obuvi, tak treba zvlhčiť aj tú na nohách vášho psíka, či mačky. Labky pred prechádzkou ošetrite balzamom. Dávajte si však pozor na to, aký balzam použijete. Zvoľte taký, ktorý je dostatočne mastný a rýchlo sa vsiakne. 100% si váš psík labky oblizne, preto siahnite po balzame so 100% prírodným zložením.

pixabay.com

3. Venčenie

Majiteľ musí byť dostatočne uvedomelý a ísť radšej so svojím psíkom do prírody a vyhnúť sa nasoleným chodníkom. 

4. Starostlivosť "PO"

Po prechádzke utrite labky psa teplou handričkou, aby ste odstránili sneh a ľad. Lepšie je utieranie ako prúd tečúcej vody. Zoberte si svoje ruky, ktoré vám zamrznú. Príjemnejšie je, keď ich ohrievate postupne, ako keď si ich strčíte po teplú vodu. 

Keď labky umyjete a vysušíte, opäť aplikujte tenkú vrstvu balzamu.

EXTRA

Samozrejme aj v zvieracej móde existujú rôzne návleky, či topánky, no nie každý psík ich znesie. Topánka by mala byť priliehavá, aby nekĺzala, ale nie až tak pevne, aby zúžila labku. Ak však psík topánky odmieta, netrápte sa. 

Zdroj: zuzalo.skelektricke-obojky.sk


Súvisiace inzeráty

Domáce zvieratá