Nebudeme sa teraz dotýkať obliekania psíkov a mačiek, ale ich strave. Tá je totiž omnoho dôležitejšia, ako oblečenie.

U psíkov aj mačiek platí jedno základné pravidlo, od ktorého by ste sa mali odraziť: Termoregulácia závislá od miesta pobytu. 

Ako to máte chápať? Úplne jednoducho. V zime je nízka teplota a zvieratko sa potrebuje zahriať a na to využíva svoju energiu. Takže, ak psík žije aj počas zimy von na záhrade, spotrebuje viac energie, a treba ju doplniť v kvalitnom kalorickejšom krmive. Naopak, ak psík preleží zimu vnútri na pelechu, tak toľko energie na zahriatie nepotrebuje, preto voľte menej kalorickú stravu. Rovnaké pravidlo platí aj u mačiek, aj keď u nich je viac pravdepodobnejšie, že zimu trávia v interiéri. 

Pri teplotách okolo –10 °C je vhodné zvýšiť kŕmnu dávku aj o 50 %.

Dbajte o to, aby krmivo vo vonkajších miskách nikdy neostalo, rovnako nezabudnite na pravidelný prísun vody. Zmrznutú vodu vylámte a nalejte čerstvú. 

Pes: krmivo psíka by malo byť počas zimy s prídavkom bielkovín, tukov a vitamínov pre posilnenie imunity. Vhodná je bravčovina, hovädzina, kačacie, teľacie alebo ovčie mäso, ako aj rybí olej. Obsah vlákniny v krmive môžete doplniť hrachom, minerálne látky zase pridaním uhličitanu vápenatého do krmiva.

Aby ste zistili, či psíka kŕmite tak, ako máte, sledujte jeho exkrementy. Správny exkrement má mať tvar a byť tuhý.

Mačka: kŕmenie mačiek je podobné ako psov. Tu máme pre vás malú fintu, nakoľko mačky občas nebývajú také pahltné ako psy. Zalejte im stravu teplou vodou, aby im von nezmrzla.


Odporúčané pre Vás

Listing image

overal, maskáčová bunda, mikina

Location icon Prešov

Predám pre Vášho psíka: • nový overal, farby khaki veľkosť M, dĺžka 27 cm + kapucňa 20 cm, šírka pri zapínaní hrudníka 45 cm a pri krku: 34 cm. ( sú 2 ks ) • novú maskáčovú bundičku pre Vášho psíka, veľkosť S, dĺžka 27 cm, šírka pri zapínaní hrudníka 42 cm a pri krku: 33 cm. • novú žlto oranžovú mikinu veľkosť M, dĺžka 27 cm, obvod 40 cm, krk 30 cm mob.: 0903 465 356 mail: centikp@gmail.com

4 €

Zdroj: pet-market.skvetcan.sk


Súvisiace inzeráty

Domáce zvieratá