O tom, ako by mala vyzerať desiata dieťaťa, o tom sme už písali. No ak sa rodič bude trápiť s jej zložením, mal by sa trápiť aj tým, do čoho ju uloží, aby sa neznehodnotila a bola pre dieťa takým prínosom, akým má byť.


Odporúčané pre Vás

Listing image

Prekrásna nová aktovka Frozen

Určite poteší každé dievčatko krásna a praktická nová aktovka Frozen. Vpredu 3D obrázok Elsy a Anny i Olafa. Aktovka je vhodná aj ako vianočný darček. Je s visačkou. Má hlavný preičinok a 3 vedľajšie, takže si dieťa prakticky rozdelí veci. Každý priečinok sa zatvára na zips ozdobený snehovou vločkou. Na bokoch puzdra na fľašu i desiatu. Cena len 35€

35 €

Predtým, ako sa rozhodnete nakúpiť príslušenstvo a drahé náhrady papierových servítkov a alobalu, tak musíte svoje dieťa naučiť, ako sa má k takým veciam správať. Lebo ak sa na voskový papier bude pozerať rovnako ako na servítku a zahodí ju do koša, tak potom je vaša snaha márna.

Rodič by mal viesť dieťa k recyklácii od začiatku. Nielen preto, že sa naučí byť dieťa šetrné k prírode, ale naučí sa aj šetriť. 

Čo teda použiť? Dnešná doba ponúka širokú paletu znovu použiteľných baliacich papierov, ako sú voskové papiere, alebo látkové. Dajú sa ľahko umyť alebo utrieť. Veľkou výhodou je, že sa na jedlo neprilepia a dieťa tak nemá v desiate neželanú "papierovú" prílohu. 

Aj pri takomto snacku platí, že jedia aj oči. Predstavte si, že dieťa vloží desiatu ráno do tašky, ktorú pár hodín hádže o zem, nedajbože si na ňu sadne. Desiata bude vyzerať skutočne nevábne a nemôžeme sa čudovať, že ju dieťa prinesie domov.

Investujte preto do kvalitného nerezového riadu, nie plastového. Nerezový box je 100% lepšia voľba ako akákoľvek plastová krabička. 

Aj balenie nápojov je dôležité. Aj keď je to u detí nebezpečné, najlepšie by bolo, aby malo dieťa na pitie sklenenú fľašku. Ak to nejde, tak si dajte pozor pri kúpe, aby bola fľaška bez obsahu škodlivých chemických látok BPA (zlúčenina bisfenol A) a ftalátov, ktoré by sa mohli uvoľňovať do nápoja.


Odporúčané pre Vás

Listing image

Dezinfekcia na ruky pre deti na cestu do školy, do škôlky

Hrdinovia chránia vaše deti, Thor, Batman, Captain America ... ale aj Minnie, Kitty aj Stich. Prívesok aj pred dospelých! Pripravte vaše deti na cestu do škôlky, do školy, do prírody ... - Obľúbené postavičky vo forme závesnej fľaštičky - Naplňte fľaštičku dezinfekciou, alebo tekutým mydlom, krémom ... - Zaveste – priviažte – pripevnite k taške do školy, na ruksak, na opasok, na ruku, na kabelku alebo tašku na plienky - Majte dezinfekciu vždy pri ruke Malé silikónové puzdro s malou fľaškou vo forme obľúbenej postavičky si obľúbite vy aj vaše deti. - Fľaška je o objemu 30 ml a je jednoducho vyberateľná z puzdra. - Puzdro s motívom je silikónové, otvorené zo zadnej strany. - Puzdro i fľaška sú jednoducho čistiteľné vlažnou vodou. Fľašku môžete naplniť tekutou alebo gélovou dezinfekciou, krémom, šampónom alebo tekutým mydlom podľa potreby. Fľaška sa dodáva prázdna, bez náplne. Ďalšie informácie na dezinfekcianacestu.sk Dostupné: - medvedík, sova, jahoda - Thor, Kitty, Captain America, Pepa, Stitch, Batman, Smiley, Unicorn, Minion Cena 3.50 Eur/kus (každý) Cena poštovného 3.00 EUR (doporučená zásielka 1. triedy). Odoslanie na dobierku Slovenskou poštou.

3 €

Zdroj: ahojmama.pravda.sk


Súvisiace inzeráty

Výbava